SSK HİZMET KONTROLÜ

SSK HİZMET KONTROLÜ

SSK hizmet kontrolü işlemlerinizin nasıl yapıldığını bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. SSK hizmet kontrolü 2 şekilde de yapılmaktadır. E-Devlet şifresi ve şifresiz olarak SSK hizmet kontrolü yapabilirsiniz. Öncelikle şifresiz yani T.C. kimlik numarası yardımıyla nasıl yapabileceğinizi anlatalım.

Şifresiz SSK Hizmet Kontrolü

Artık SSK hizmet kontrolü işleminizi şifresiz olarak yapmanız mümkündür. Bunun için öncelikle yazımızın altına sizin için verdiğimiz linke tıklayınız. Daha sonra önünüze açılan sayfada sizden girmeniz istenen bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler şu şekildedir. “T.C. Kimlik Numarası,  Nüfus İl, Cilt No, Doğum Yılı” şeklindedir. Bu bilgilerinizi eksiksiz ve tam olarak yazmanız gerekmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra sitenin vermiş olduğu “Güvenlik Kodu” kısmına da giriş yapmalısınız. Daha sonra ” Sorgula” seçeneğine tıklayınız. Böylece SSK hizmet kontrolü için yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu işlemden sonra “Hizmet Dökümü 4A” seçeneğini tıklayınız. Bu şekilde 4A hizmet kontrolü işleminiz gerçekleştirmiş olacaksınız.

Şifresiz SSK Hizmet Kontrolü İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle SSK Hizmet Kontrolü

Bu işleminizi E-Devlet şifresi ile de yapmanız mümkündür. Bu şekilde işlem yapmak için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacak. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek bu işlem için gerekli olan şifreye sahip olabilirsiniz. Daha sonra SSK hizmet kontrolü için yazımızın altına vermiş olduğumuz linke tıklamanız gerekmektedir. Linke tıkladıktan sonra yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğini tıklayınız. Açılan yeni sayfada “T.C. Kimlik Numarası” ve E-Devlet Şifresi” kısımlarını girdikten sonra sisteme giriş yapınız. Açılan yeni sayfadan da “4A Hizmet Dökümü”  seçeneğine tıklayınız.

E-Devlet Şifresi İle SSK Hizmet Kontrolü İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz